Ava ettevalmistus

Sektsioonukse ava ettevalmistamisel peab teadma mitmeid pisidetaile. Nagu ühes korralikus süsteemis ikka, sõltub just ava ettevalmistusest, kuidas uks hiljem tööle hakkab. Seega on see protsess sama oluline kui vundament majale.

1. Uks paigaldatakse ava sisepinnale.

2. Külgseinad ja nende kohal paiknev sillus peavad olema ühes tasapinnas ja loodis. Mida tasasemad pinnad, seda paremini tihendid seinaga nakkuvad.

3. Põrand peab olema tasane ja loodis. Soovitav on väike kalle õue suunas. Mida tasasem põrand, seda parem tihendus saavutatakse põranda ja ukse alumise tihendi vahel.

4. Horisontaalsiinide kinnitamiseks peab laes (kui on tegemist puiduga) olema meie poolt etteantud paikades tugevdatud kohad. Betoonlagede puhul pole kinnituskoha määramine oluline, sest lagi on kogu ulatuses siinide kinnitamiseks tugev.

Sektsioonukse paigaldamiseks tuleb täita järgnevad tingimused:

Silluse kõrgus
G min = 200 mm

Külgruum
F min = 100 mm

Ruumi sügavus
E = ava kõrgus H + 600 mm

Vaade ruumi seest välja

 

 

Ava mõõtmise spikker
L. ava laius mm
H. ava kõrgus mm
D. ruumi kõrgus mm
E. ruumi sügavus mm
F. vaba külgruum mm
G. vaba ruum ava kohal mm (G=D-H)

Lisateenusena oleme valmis säästma tellija aega ja närve ning valmistama ava ette täpselt nii, nagu meie uksed seda eeldavad. Tüüpiline käitumislahend on selline, kus meie konsultant teeb eelneva hinnakalkulatsiooni, mille tellija kinnitab.